Samba zmítá centrem pražské metropole – nejoblíbenější a nejsvůdnější tanec současné doby, kterému Vás můžeme naučit.

Tančit lze v páru sólově či ve skupině.

Oblíbený latinsko-americký tanec se tančil v páru na pódiích nočních podniků od počátků 20. století.
Ve válečném období první světové války upadla samba v zapomnění a následně se probudila v taneční sezóně 30. let, díky své upravené formě - ve stylu národní tradice versus zakomponovaných moderních novinek. S uvolněním zákonů, které regulovaly reklamu v rozhlasu, prezident Getúlio Vargas svým dekretem z roku 1932 de facto zahájil zlatou éru samby, za kterou jsou třicátá a čtyřicátá léta 20. století označována. V této době se samba nazývala maxixe a spolu s tangovou horečkou uchvátila Francii – konkrétně Paříž. Znovu získanou popularitu na evropských parketech zastavila opět druhá světová válka. Další rozmach pak zaznamenala až v 50. letech a současný svět brazilské samby je zcela otevřen podnětům globalizovaného světa. V 21. století je oblíbená především její sólová podoba.

Rachel De Andrade
Renomovaná lektorka je z Rio de Janeiro.

Probudí ve Vás vášeň k latinsko-americkému tanci,
naučí Vás rytmy populární samba reggae, samba batucadas a další varianty.

Při studiu na konzervatoři navštěvovala školu samby v Rio de Janeiru, kde si osvojila rytmus a techniku, kterou Vám je připravena předat ve svých lekcích vedených zatím v anglickém nebo portugalském jazyce ve studiu GAUDI, které brzy otevřeme v samém centru Vršovic. V průběhu lekcí s Vámi propracuje nácvik rytmů, aranžmá pohybu a zasvětí Vás do tajů kostýmů. Výuka se zaměřuje na techniku, která musí tvořit souhru se správným pohybem do unikátního a nezapomenutelného celku.

Taneční kurzy jsou rozděleny na sólo dívky, páry i sólo chlapce.
Rozpis a stav kurzů je zveřejněn v samostatné sekci LEKCE.

Sebevědomým a úspěšným absolventům kurzů nabídneme spolupráci.

Lektorku si můžete objednat pro vystoupení na domácích i zahraničních festivalech, k promotion Vašich produktů nebo k povzbuzení na národních / mezinárodních maratonech.

Samba tanec je vítanou publicitou a upoutávkou pro slavnostní otevření obchodních center, různých zahajovacích ceremoniálů nebo obohacením programu na festivalech, diskotékách, na tanečních párty,  pouličních akcích, nebo doplňkem na soukromých či charitativních akcích.

Věřte, že výuka samby je leckdy na výdrž náročnější než hodina aerobiku.

Cílem tohoto tance je předávat energii, radost a uvolnění. Nemusíte mít obavy – choreografie bývají jednoduché, hudba veselá, tanec je nabitý energií a navíc se jedná o skvělou aerobní aktivitu.

NÁPLŇ HODIN SAMBY

Každá hodina začíná rozcvičkou, v rámci procvičení se naučíte jednotlivým krokovým variacím, kterými plynule navážete na danou choreografii.

PARTNER NENÍ NUTNÝ

Sambu lze tančit sólově i v páru. V rámci výukových lekcí se věnujeme sólovému tanci a nácviku choreografií pro sólové nebo párové či skupinové vystupování.

TANEČNÍ ODĚV A OBUV

Oděv: Není potřeba si pořizovat karnevalový kostým a doplňky. Doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte příjemně (legíny, kraťasy, krátkou sukni neomezující pohyb, chlapci široké kalhoty, přiléhavé tričko).


Obuv: V sambě se pohybujete v poměrně rychlých krokových variacích na pološpičkách. Doporučujeme proto tančit v měkkých botách s hladkou podrážkou na nízkém i vyšším podpatku (šířka podpatku minimálně 3 cm ). U vybrané obuvi si vyzkoušejte, že můžete hýbat špičkami prstů.

© Dance Studio Gaudi